10 Dec 1998
Thematic Workshop: Nonlinear Science Festival
Mon 7 Dec - Sat 12 Dec 1998
Niels Bohr Institute - Blegdamsvej 17, Aud U

Participants

  1. Preben Alstrøm (CATS)
  2. Ken Haste Andersen (CATS)
  3. Jacob Sparre Andersen (CATS/RISØ)
  4. Peter Andresen (CATS/DTU) a sheared medium
  5. Roberto Artuso (Milano)
  6. Morten Bache (DTU)
  7. Gerold Baier (Tuebingen)
  8. Ole Bang (Canberra)
  9. Nils Plesner Basse (RISØ)
  10. Martin Bees (Surrey)
  11. Francisco Bellido
  12. Luc Berge (CEA/Bruyeres-le Chatel)
  13. K. Nikolaj Berntsen (DTU)
  14. Debabrata Biswas (Mumbai)
  15. Tomas Bohr (DTU)
  16. Jesper Borg (CATS)
  17. Hendrik W. Broer (Groningen)
  18. Henrik Bruus (NBI)
  19. Morten Brøns (DTU)
  20. Peter Leth Christiansen (DTU)
  21. Carl Balslev Clausen (DTU)
  22. Alvaro Corral (NBI)
  23. Adelle Coster (CATS)
  24. Stephen Creagh (Nottingham)
  25. Predrag Cvitanovic (CATS)
  26. Sune Danø (HCØ)
  27. Peter Dimon (CATS)
  28. Peter Ditlevsen (NBI)
  29. Chris Eilbeck (England)
  30. Clive Ellegaard (CATS)
  31. Torsten Fischer (CATS)
  32. Bertrand Gergeot (Toulouse)
  33. Paolo Muratore Ginanneschi (CATS)
  34. Dorte Glass (CATS)
  35. Martin Golubitsky (Houston)
  36. Rainer Grauer (Duesseldorf)
  37. Kai Hansen (Oslo)
  38. J. Hartnack (DTU)
  39. Martin van Hecke (CATS)
  40. Morten Hendriksen (HCØ)
  41. Mette Hoffmann (HCØ)
  42. Greg Huber (Arizona)
  43. Axel Hunding (CATS/HCØ)
  44. Finn Hynne (CATS/HCØ)
  45. Mads Ipsen (UNI-C)
  46. Flemming G. Jensen (HCØ)
  47. Mogens Høgh Jensen (CATS)
  48. Ole Jensen (Brandeis)
  49. Magnus Johansson (Linköping)
  50. Søren B. Korsholm (OFD, RISØ)
  51. Ioannis Kourakis (Brussels)
  52. Evgenii Kuznetsov (Moscow)
  53. Mads Kærn (HCØ)
  54. Kent Bækgaard Lauritsen (CATS)
  55. E. Lennholm (Linköping)
  56. Mogens Levinsen (CATS)
  57. Jonas Lundbek  Hansen (CATS/DDRE)
  58. Pavel Lushnikov (Moscow)
  59. Yuri Maistrenko (Kiev)
  60. Maria Markosova (Bratislava)
  61. Vladimir K. Mezentsev (Novosibirsk)
  62. Gabriel Molina (Barcelona)
  63. Tania Monteiro (London)
  64. Erik Mosekilde (CATS/DTU)
  65. Ben Mottelson (Copenhagen)
  66. Rachid el Mousti (CATS)
  67. Gatto Nero (Venezia)
  68. Eireen Neumann (Potsdam)
  69. Dmitri Nevedrov (Estonia)
  70. Sune F. Nielsen (Chicago)
  71. Hiraku Nishimori (Osaka)
  72. Jesper Nygard (ØL)
  73. Lene Oddershede (NBI)
  74. Gunnar Ohlén (Linköping)
  75. Fridolin Okkels (CATS)
  76. Francesco d'Ovidio (Varese)
  77. Mark Oxborrow (Teddington)
  78. Gergely Palla (Budapest)
  79. Andrey Pankratov (DTU)
  80. Alfredo Porati (Varese)
  81. Maria Ilde Granero-Porati (Parma)
  82. Dmitry Postnov (Saratov)
  83. Vachtang Putkaradze (Chicago)
  84. Juan B. Ramirez-Malo (Cadiz)
  85. Jens Juul Rasmussen (RISØ)
  86. Kim Rasmussen (Los Alamos)
  87. Tina Rasmussen (CATS)
  88. Christian Reick (Hamburg)
  89. Stephanie Reimann (Jyvaskyla)
  90. Antonio J. Pons Rivero (Spain)
  91. Hans Henrik Rugh (Warwick)
  92. Thomas Sams (DDRE)
  93. Thomas Schreiber (Wuppertal)
  94. Elsebeth Schröder (Chalmers)
  95. Erik Sinde (Dresden)
  96. Henrik Skødt (HCØ)
  97. Miroslava Smrcinova  (HCØ)
  98. A. Doug Stone (Yale)
  99. Niels Søndergaard, Chicago
  100. Preben Graae Sørensen (CATS/HCØ)
  101. Mads Peter Sørensen (DTU)
  102. Gregor Tanner (Nottingham)
  103. Gabor Vattay (Budapest)
  104. Shinya Watanabe (Ibaraki)
  105. Willem van de Water (Eindhoven)
  106. Geoffrey B. West (Los Alamos)
  107. Andreas Wirzba (Darmstadt)
  108. Kensuke Yokoi (CSL, Riken)
  109. S. Yousefi (Odense)
  110. Rudiger Zillmer (Potsdam)
  111. Giovanni Zocchi (CATS)
  112. Sergei Zykov (Ekaterinburg)
  113. Peter Oekvist (Luleaa)

CATS-TOPCATS/DTU-TOPPhDSchool-TOP